12162018Pz
Son GüncellemePzt, 11 Tem 2016

Turizm Reklam

Kusura bakmayın elektriğimiz kesik!

Malum havalar soğudu. Tüm yurtta kış koşulları. Gelecek misafirlere "Kusura bakmayın kış koşulları gereği yollarımız kapandı" ya da "Antalya'da elektrik kesildi" mi diyeceğiz?
Öncelikle 2015'in hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bizler, 2015 için farklı planlar yapıp, endişe ve umutlarımızı paylaşırken ya da bir önceki yazımda belirttiğim ateş çemberi içinde neler yapmamız gerektiğini planlamaya çalışırken, bilinen ancak bazen görmezden gelinen gerçekleri konuşmaya bir yerlerden başlamamız lazım diye düşünüyorum.
Altyapı değerli okurlarım altyapı!
Malum havalar soğudu. Tüm yurtta kış koşulları. Gelecek misafirlere "Kusura bakmayın kış koşulları gereği yollarımız kapandı" ya da "Antalya'da elektrik kesildi" mi diyeceğiz?
Son günlerde yaşanan koşullar tabii ki dünya genelinde etkili oluyor. Ancak hep dillendirdiğimiz altyapı bu anlarda ön plana çıkıyor dostlar. Özellikle Antalya'da çekilen en büyük sıkıntı bildiğiniz üzere elektrik.
Ciddi bir rekabet ile üstelenmeye çalıştığımız ve yarıştığımız turizm sektöründe ilimize gelen misafirimize "Kusura bakmayın havalar soğudu, tüm halkımız klimaya yüklendi. Bundan dolayı elektrikler kesildi" dememiz lazım herhalde?
Tabii ki tüm otellerimizin jeneratörü var. Ancak hani misafirleri dışarı çıkartacaktık! Hani esnafımıza katkı sağlayacaktık! Yada esnafımız da, "Kusura bakmayın elektriklerimiz kesik yarın gelin" diyecek.
Araçlarımız yollarda kalacak. Antalya - Kemer yolu kapanacak. Misafirler yollarda tatillerini geçirecek.
Peki jeneratör yakıtlarının extra maliyeti ne olacak? Ya da küçük esnafımız ne yapacak?
Hava kirliliği? Soba zehirlenmeleri?
Bunun yanında "Evet biz buradayız, altyapı ve üst yapımızla tüm sektörlere hizmet verecek durumdayız" diyebilecek miyiz?
Bir düşünelim dostlar. Turizmin başkenti Antalya'mızda son günlerde yaşanan elektrik kesintileri, kapanan İstanbul- Ankara karayolumuz, zincirsiz izin verilmeyen yollarımız ya da karayollarımızdaki son durum...
Bizler kamu kurum ve kuruluşlarıyla Bakanlığımızla ülkemizin en önemli sektörünü kalkındırmaya çalışıyorken niçin engeller, niçin manasız sıkıntılar çıkıyor?
Düşünsenize dünyanın önemli turizm kentlerine gidiyorsunuz ve elektrik yok ya da kardan dolayı yol kapalı ya da aşırı yağıştan ilerlenemiyor.
Tabii ki tabiat her şeyin anası! Ancak unutmamalıyız ki tabiata saygı duyduğumuz sürece biz varız.
Gelin altyapının güçlenmesi için elbirliğiyle çalışalım. Bu işin profesyonellerinden destek alalım. Yolumuz kapanmasın, elektriğimiz kesilmesin ve kimse zarar görmesin.
Unutmamalıyız ki, bir şeyleri kazanmak için önce altyapımızı tabiat kurallarına göre inşa edip oluşabilecek sıkıntıları bertaraf etmeliyiz.
Aksi taktirde gelecek misafirlerimize kusura bakmayın biz bu kadar yapabildik diyemeyiz...

En Son Yazılanlar