01232019Çrş
Son GüncellemePzt, 11 Tem 2016

Turizm Reklam

Abana'da Turizm Komisyonu İncelemesi

Abana'da Turizm Komisyonu İncelemesi
Abana'da Turizm Komisyonu İncelemesi

Kastamonu İl Genel Meclisi (İGM) Turizm Komisyonu, Abana ilçesinde incelemelerde bulundu.

Komisyon üyesi İsmail Göksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede ilgili kurum ve kuruluşlarla sivil toplum örgütlerince gerçekleştirilen "Turizmin Sorunları ve Çözüm Önerileri" konulu toplantıya destek vermek için bu ay Abana'yı gündeme aldıklarını söyledi.

 

 

İlçede yerel yönetimlerle ve Turizm Derneği yetkilileriyle görüştüklerini anlatan Göksel, şunları söyledi: 

"Kastamonu'da önemli bir turizm potansiyeli olan Abana ilçemize İGM Turizm Komisyonu olarak nasıl bir katkı sağlayabiliriz, bunun için bir araya geldik. Burada, Kaymakam İsa Karaaslan ve Belediye Başkan Vekili Hayriye Gül ile Turizm Derneği yetkilileriyle bilgi paylaşımında bulunduk. Görüşlerimizi rapor haline getirip, mecliste masaya yatıracağız ve akabinde çıkan sonucu ilgili kurum ve kuruluşlara dağıtacağız. Karadeniz bölgesinde şehrimizin azımsanmayacak seviyede büyük bir sahil şeridi var.
Cide'den Çatalzeytin'e kadar olan sahil bandına ilgiyi artırmak istiyoruz. Kastamonu'nun sahil şeridi görmezden gelinmemeli. Karadeniz'in en uzun sahil şeridine sahibiz ama buna rağmen sahillerimiz görünmüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Komisyon üyeleri, ilçedeki turistik tesislerin mevcut durumunu ve ilgili yatırımları da inceledi.

Kastamonu Turizme büyük katkı sağlayacak muhteşemlikte tabiata sahiptir. Batı Karadeniz’in doğa harikası, çılgın karadeniz’in uysal koyu Gideros, Karadeniz’in kıyıcığında, doğadaki bütün renklerin buluşma noktası … Sıcak yaz günlerinin serin kuytusu Armutlu Çayırı, Kılıçlı Mağarası, Evken Şelaleri, Malyas Kanyonu… Cide’nin eşsiz doğası Avrupa’nın önemli korunan ağı PanParks içerisindedir.

 

Abana'da Turizm Komisyonu İncelemesi

 

En Son Yazılanlar