12162018Pz
Son GüncellemePzt, 11 Tem 2016

Turizm Reklam

Arap Turizm Yatırımcıları Ayvacık'ı Ziyaret Etti

Arap Turizm Yatırımcıları Ayvacık'ı Ziyaret Etti
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye'nin Cidde Başkonsolosluğu'nun girişimleri ile Suudi Arabistan'dan Samsun'a gelen ve daha önce turizim merkezlerine büyük yatırımlar yapan Arap turizmcilere bölgenin tanıtımı yapıldı.
19 Mart 2014 Çarşamba Samsun'un tarihi ve turistik yerlerini gezen Arap acente sahipleri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı da makamında ziyaret ettiler. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz konu ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Suudi Arabistan dan gelen misafirlerimiz Samsun da turizm potansiyellerimizi yerinde görüp, özellikle Suudi Arabistan turizmcisi gözüyle bizim eksikliklerimizi yerinde görüyorlar ve bize tavsiyelerde bulunuyorlar. Yapmamız gerekn yatırımları ve kendi deneyimlerini bize sunuyorlar. Turizmcilerimiz Ayvacık ilçemizi çok beğendiler ama hizmet sektörünün turisti memnun edecek kalitede ve serilikte olmadığını ilettiler. Bu bölgelere daha fazla yatırım ve tesis ile çok daha fazla ziyaretçi çekebileceğini ilettiler. Biz de onlara söz vererek, Ayvacık a gelen turistlerle bizzat Büyükşehir Belediyesi nin görevlendirdiği elemanlarla yakından takip edeceğimizi bildirdik'' dedi. 
 
Samsun da turizm atağına kalkacaklarını belirten Başkan Yılmaz, “ Samsun doğal ve tarihi güzellikleri ile çok daha fazla potansiyele sahip turistik bir şehir. 6306 sayılı Kanun dan önce turizm konusu tam olrak bize bağlı değildi. Ama şu noktadan itibaren direkt bizim sorumluluğumuzda olacak. Yani oradaki hizmet kalitesindeki düşüklükle ilgili bir problem olduğunda her türlü müdehaleyi yapmaya hakkımız olacak. Kapatmaya kadar her türlü cezayı uygulayabilme yetkisine sahibiz. Bu duyarlılık içersinde önümüzdeki yaz ayında, bugüne kadar olandan çok daha farklı bir şekilde değerlendirerek Samsun'u bir turizm deparına kaldıracağız. Ve bu sene ülke turizmine çok daha fazla katkıda bulunacağız. Hem kültürel hem de ekonomi alanında çok büyük ilerleme kaydedeceğiz.'' diye konuştu. 
 
Ayvacığ'a yeni gemi 
Ayvacık ilçesindeki göle gelişmiş gemi tarzı yatlar satın aldıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “Ayvacık ilçesindeki göle 300 bin TL lik bir gemi aldık. Gemimiz temmuz ayında geliyor. 75-80 kişilik olan gemimiz, gölde tur yapacak. Turistik Amaçlı olan bu gemiler bize büyük katkılar sağlayacak. Verdiğimiz paranın karşılığını bu yaz sezon döneminde çıkarmayı umut ediyoruz. Tüm bu amaçlarımız şehrimizin turizm potansiyelini dahada arttırmak ve dünyaya daha fazla tanıtmak içindir '' şeklinde konuştu. 
 
Arap yatırımcılar Ayvacık'ı çok beğendi 
Samsun dan çok etkilendiğini ifade eden Riyad Yabancı Yatırımcılar Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed El Marşi, “Samsun dan çok etkilendim. Dün Vezirköprü ilçesinde 3 yeri ziyaret ettik. Kanyon a gittik, ala geyiklerin bulunduğu yere gittik. Oradaki havalardan çok etkilendik. Suudi Arabistan a gittiğimde Arapları Samsun a yönlendireceğim. Yatırım yapmak için çok elverişli bir bölge. '' açıklamasında bulundu. 
 
Lemiz Turizm Şirket Sahibi Hasan Asur ise şunları söyledi: 
“Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'ın 'Samsun da turizmi desteklemesi bizi çok memnun ediyor. Samsun da gördüğümüz her şey çok güzel ama sadece hizmette biraz eksiklik olduğunu hissediyorum. Hizmet konusunuda artık daha fazla ilgilenebilme alanımız olacak. Onun da Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz dan sözünü aldık. Herşeyden önce burası bir Müslüman ülkesi. Bunun da vermiş olduğu bir rahatlık var. Biz burada turistleri rahat bir şekilde ağırlayacağımıza inanıyorum. Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz ve biz hep birlikte beraber olacağız, bu şehirde Arap turizmini geliştirmek için ne gerekiyorsa yapacağız '' diye konuştu. 
 
Konuşmaların sonra Başkan Yılmaz, Suudi Arabistan dan gelen konuklarına Ayvacık kadınları tarafından örülmüş seccade ve kahve fincan takımı hediye etti. Başkan Yılmaz ın ziyaretinde Mekke Kültür ve Arşiv Müdürü Asım Muhtarfi, Blacksea Travel Turizm Sahipleri Metin Çalışkan ve Oğuzhan Serinkaya da hazır bulundu.

En Son Yazılanlar