01232019Çrş
Son GüncellemePzt, 11 Tem 2016

Turizm Reklam

Dubai'de Bursa Konferansı

Dubai'de Bursa Konferansı

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Dubai’de düzenlenen IMTEC Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı ve Konferansı’nda bölgeyi temsil etti.

Özellikle turizm sektöründe başı çeken Arap yatırımcıların bulunduğu Dubai'de ki konferansın  şehirlerimizin turizminin tanıtımı için oldukça önemli olduğu ve dünya turizmin gözünü çevirdiği konferans da standımızın özel ilgi gördüğü belirtildi. Sağlık turizm konferansında daha çok sağlık sektörü açısından tanıtımlar yapılsa da şehirlerimizin tarihi ve kültürel etkinlikleri de tanıtıldı. Büyük yatırımlar yaparak dahi çok zor gerçekleştirile bilecek tanıtımın bu yolla çok daha masrafsız olarak yapılması hedefleniyor.  

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Dubai’de düzenlenen IMTEC Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı ve Konferansı’nda bölgemizi en iyi şekilde  temsil etmeye çalıştı. BEBKA standını çok sayıda sağlık turizmi profesyoneli ziyaret etti. Fuara Bursa Vali Yardımcıları İsmail Demirhan ve Mehmet Özcan da katıldı. Sağlık açısından çok önemli olan yeniliklerde Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı standında tanıtıma sunuldu. Ülkemizde bulunan son sistem sağlık donanımları da konferansın ilgi odağı oldu.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük sağlık turizm fuarı olan International Medical Travel Exhibition and Conference-IMTEC Zirvesi’nde Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC, Türkiye’yi “Elmas” (Diamond) sponsor olarak temsil etti. Sağlık turizmi açısından büyük bir gelişme kaydedilmesine neden olacağı düşünülen fuarda dünya çapında birçok katılımda gerçekleşti. Turizm açısından büyük bir tanıtım unsuru olacak olan konferans da birçok yenilikte göze çarpıyor. Sağlık alanında gösterilen bu yenilikler hem teknolojik olarak hem de yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çok büyük gelişimlerinde tanıtılması vesile oluyor.   

Fuarın açılışında konuşan Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi kurucu başkanı Emin Çakmak, sağlık turizmi alanında yapılan çalışmalar ve süren projeler hakkında yeni bilgiler verdi. THTDC’nin Türkiye, Azerbaycan-Bakü, Ukrayna-Kiev, Ingiltere-Londra, BAE-Dubai’de olmak üzere yılda 5 büyük etkinliğe imza attığını belirten Çakmak, Türkiye’nin dünya sağlık turizminin merkezi haline geldiğini belirterek, “Son 10 yıldır her yerde sağlık turizmi konuşuluyor. Konuşmak değil buralara gelip ülkemizi temsil etmek ve dünyada nelerin olup bittiğini görmek gerekiyor. Yaptığımız birçok yeni yatırımla sağlık sektörümüzdeki bu yenilikleri tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz. Yapılan bu konferanslar sayesinde gelişmiş sistemlerimizi gören birçok şirket ve turist bizleri tercih olarak görmeye başlayacaklardır. B u tanıtımlar bize büyük bir getiri sağlayacak. Hem ekonomik bazda hem de ülke tanıtımı açısından çok büyük katkılar sağlayacak olan bu konferanslara devam edeceğiz.  THTDC olarak Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Hava Yolları, Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC olarak Türkiye’yi yurtdışında lâyıkıyla temsil ederek ülkemize döviz kazandıran önemli çalışmalar yapıyoruz” dedi. Dubai’deki IMTEC Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı ve Konferansı kapsamında ayrıca Dubai Healthcare City’ye (Dubai Sağlık Serbest Bölgesi) bir ziyaret düzenlendi ve serbest bölge yöneticisi Khider Mustafa Bashir ile bir görüşme yapılarak bölge hakkında bilgi alındı. Ziyarete Bursa Vali Yardımcısı Ismail Demirhan da katıldı. Bu ziyaretin yanı sıra, Ajans yetkilileri Air Arabia bölge yöneticisi Shalini Rajan ile Dubai-Bursa arası direkt uçuşların başlatılması ile ilgili bir görüşme de yaptılar.

En Son Yazılanlar