01232019Çrş
Son GüncellemePzt, 11 Tem 2016

Turizm Reklam

THY'nin Amerika kıtasındaki 15. uçuş noktası; Atlanta oldu

THY'nin Amerika kıtasındaki 15. uçuş noktası; Atlanta oldu

Atlanta hat açılışını yorumlayan Türk Hava Yolları'nın Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur; "Geniş uçuş ağımıza dâhil ettiğimiz bu önemli nokta eminiz ki, yolcuların dünyalarını genişletmeyi amaç edinmiş markamızı bu noktada daha da güçlendirecek" dedi.

Mardin Unesco'ya Hazır

Mardin Unesco'ya Hazır

Dünya Kültür Mirası'na aday olmak amacıyla 27 yıldır çalışmalarını sürdüren Mardin, önümüzdeki zamanlarda Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı'na (UNESCO) yeniden müracat etmek için hazırlıklara başladı.

Turizm Paketi Genişliyor

Hükümet, Antalya ve Muğla'da başlattığı turizm sektörü istihdam paketinin kapsamını genişletmek için düğmeye bastı. Turizm destek paketinden yararlanmak isteyen Egeli turizmcilerin çağrısı Meclis gündemine de damgasını vurdu. Paketin, mevcut haliyle bölgeler arasında haksız rekabete yol açacağını savunan turizmciler, istihdam ve uçak konularında verilen desteklerden yararlanmak istiyor. Turizm sektörü çalışanlarına yönelik maaş ve prim desteğinin turizmin yoğun olduğu Ege illerinde de uygulanması planlanıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, paketin genişleyeceğine dair ilk sinyali verdi. Bakan Soylu, Antalya ve Muğla'daki otellerde çalışan ve sezon bitiminde işten çıkarılan yaklaşık 45 bin kişinin, 9 ay istihdam edilmesi durumunda kalan 3 aylık maaşı ve sigorta primini İŞKUR'un ödeyeceğini hatırlattı.

ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ

Soylu Aydın, İzmir ve diğer illerle ilgili de değerlendirme yapmaya çalıştıklarını kaydetti. Toplam maliyeti 260 milyon TL olarak hesaplanan desteğin kalifiye personel kaybını önleyeceği belirtiliyor.

'KANAL'A 15 MİLYAR

Önceki gün Meclis'te görüşülen Torba Yasa'yla, Kanal İstanbul'la ilgili düzenlemeler de kabul edildi. Dev projeye ilk kazmanın 2016 yazında vurulması planlanıyor. 15 milyar dolarlık projede 500 bin nüfuslu 2 şehir yapılacak. Yasal düzenlemeyle proje hızlandırılacak.

Merakla Beklenen Turizm Eylem Planı Açıklandı

Turizm sektörünün ciddi sorunlar yaşadığı bugünlerde merakla beklenen Turizm Eylem Planı, Başbakan tarafından açıklandı. Açıklanan Turizm Acil Eylem Planı Destek Paketi önemli maddeler içermektedir. Başbakan paketin sunuş konuşmasında, hiç kimsenin sınırlarımızın içindeki ve dışındaki ateş çemberi yüzünden içe kapanacağımızı düşünmemesi gerektiğini söyledi. Paket ile getirilen en büyük destek, ülkemize turist getiren A grubu seyahat acentelerina kredi garanti fonu teminatı ile sağlanacak kredi kullanma imkanıdır.

Rus Turizminde Sertifika Devri Başlıyor

Rus Turizminde Sertifika Devri Başlıyor

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rostourism), yaptığı açıklamaya göre  Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rusya Seyahat Endüstrisi Sendikası (RST) ve Rus medyası, ‘Rusya Dostu (Russia Friendly)’ sertifikasyon düzenlemesini hayata geçirmek istiyor.

Turizmde Gelinen Nokta ve Çözüm Önerileri

Bugünlerde turizm sektörü ciddi bir sorun ile karşı karşıyadır. Bir yandan güneydoğu sınırımızda yaşanan gerginlikler, bir yandan uçak düşürme olayı yüzünden Rusya ile içine düştüğümüz çıkmaz, bir yandan da büyük şehirlerde artış gösteren terör olayları, turizm sektörünü önemli ölçüde tehdit etmekte ve turizm gelirlerimizi baltalamaktadır. 

Rusya'dan Kırım'a Turizm Bombası

Rusya'dan Kırım'a Turizm Bombası

Son günlerde Ukrayna'da yaşanan siyasi sorunlar nedeniyle Ukrayna'dan ayrılmak isteyen ve kendi içinde referamdum yapan Kırım Rusya'ya bağlanmak istiyor. Bölgede yaşanan bu gerilimden bölgedeki turizm sektörüde oldukça etkileniyor.

En Güvenliksiz İl Muğla Tartışması

Türkiye İstatistik Kurumu, Ekonomik ve Sosyal Göstergeler Daire Başkanlığı, yakın bir zamanda Türkiye yaşam endeksini açıklamış ve ülkemizdeki en güvenli iller konusunda bir sıralama yapmıştır. Ama burada en dikkat çekici sonuç, Muğla ilinin bu sıralamada son sırada gösterilmiş olmasıdır.

Sabre Travel Ülkemizde de Oldukça İddialı

Sabre Travel Ülkemizde de Oldukça İddialı Seyahat sektörüne yönelik ürünler geliştiren ve dünya pazarının neredeyse üçte birine hakim olan Sabre Travel ülkemize sekiz ay kadar önce gelmişti. Daha çok inovasyona dayanan seyahat ürünleri ile sektörde iddialı konumda olan şirket yetkilileri, geleceğin turizm sektöründe etkili olacak sanal gerçeklik ve akıllı telefon uygulamaları ile ses ve görsele dayalı çözümler konusunda görüşlerini anlattılar.

En Son Yazılanlar