12162018Pz
Son GüncellemePzt, 11 Tem 2016

Turizm Reklam

21. Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali

21. Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali

Muğla'nın Ortaca ilçesinde bu yıl 21'incisi düzenlenen Tarım, Çevre ve Turizm Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı. İlçeye bağlı Dalyan Mahallesi'nde bando ile davul zurna eşliğinde başlayan ve Batı Dostluk ve Barış Rallisi (Allgau-Orient Rally) sporcularının da katıldığı yürüyüş, festival alanında sona erdi.

Expo 2016 Antalya'da 160 bin Ziyaretçi

Expo 2016 Antalya

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Antalya'da 22 Nisan'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla açılan Türkiye'nin ilk EXPO'su, EXPO 2016 Antalya fuar alanını 12 günde 160 bin kişinin ziyaret ettiğini açıkladı.

EXPO ANTALYA 2016

Expo, genel olarak dünyanın en büyük tarih, kültür ve eğitim olimpiyatı olarak görülmektedir. İlk olarak 1851 yılında İngiltere’de düzenlenen Expo, bugün hala bilimsel, kültürel ve teknolojik yaşama katkı sağlamaktadır. Dünyanın en büyük sosyal etkinliği olarak kabul edilen Expo ifadesi, sergi anlamına gelen exposition kelimesinden türetilmiştir. Ondokuzuncu yüzyıl ortalarından beri düzenlenen bu etkinlik Dünya Fuarı olarak da bilinmektedir.  

Mobil Turizm Başladı

Mobil Turizm Başladı

Son dönemde özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte hitap kitlesi de değişmeye başladı. Birçok yenilik  getiren ve hayatı kolaylaştırmayı amaçlayan teknolojinin son devirde vazgeçilmez unsurlarından akıllı telefonlar.

Bursa, Üçüncü Metex Turizm Etkinliği’ni (METEX) Düzenledi

Bursa, Üçüncü Metex Turizm Etkinliği’ni (METEX) Düzenledi
Bursa’da Kasım ayında üçüncüsü düzenlenen Metex Turizm Etkinliği dikkat çekti. Her yıl Bursa Valiliği’nin, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiği bu etkinlik, Middle East Tourism Exhibition, Orta Doğu Turizm Fuarı olarak anılıyor.

Dünya Turizmi EMITT'yi Bekliyor

Dünya Turizmi EMITT'yi Bekliyor

Rekorların fuarı EMITT, 2014 yılında yine müthiş.

Türkiye turizminin çeşitliliğine destek vermek ve gelen işbirliği isteklerini değerlendirmek adına yeni projelerle gelen 18. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 2014 yılında da geniş bir kullanıcı ve ziyaretçi rekoruna imza atmaya hazırlanıyor.

SKAL İstanbul'da Toplandı

SKAL İstanbul'da Toplandı

SKAL International İstanbul Kulübü’nün Feza Solaklar başkanlığındaki yeni üst yönetim kurulu tarafınca verilen ilk geleneksel yemeği 96 üyenin katılımı ile Sürmeli İstanbul Hotel’de gerçekleşti.

Alanya Kış Turizmine Smaç Vurdu

Alanya Kış Turizmine Smaç Vurdu

Alanya'nın dünyaca ünlü Damlataş Plajı bu günlerde epey popüler. Bu hareketlilğin nedeni Danimarkalı sporcular. Mart ayında Danimarka'daki 4-8 derecelik soğuğu bırakıp  22 derecelik Alanya sıcağında tercih eden  voleybolcular Damlataş Plaj'ında antremanlarını keyifli bir ortamda sürdürüyorlar.

En Son Yazılanlar