12162018Pz
Son GüncellemePzt, 11 Tem 2016

Turizm Reklam

Ferrari Görünümlü Turistik Otel Geliyor

Ferrari Görünümlü Turistik Otel Geliyor

İtalyan devi süper spor otomobil üreticisi Ferrari, İspanya’da F1 aracına benzeyen otel ve eğlence parkı için düğmeye bastı. Şimdiden medyada ve turistik yayınlarda oldukça popüler olan eğlence parkı benzerlerinden çok farklı olacak. Daha önce Abu Dabi’de bir temalı park kuran Ferrari, bu kez İspanya’ya yöneldi.

İkinci parkını Barselona’da hizmete sokmayı planlayan Ferrari, aynı zamanda bir de lüks otel açacak. Yapılması hedeflenen ve dünyada bir ilk olacak olan diğer bir atılım ise formula 1 şeklinde yapılacak otel.

İtalyan süper spor otomobil üreticisi Ferrari, ilk kez 2010’da Abu Dabi’de açtığı temalı eğlence parkının başarısını göz önünde tutarak  yapılan, bu konsepti Avrupa’ya da taşımaya karar verdi. İtalyan devi firma, yılda yaklaşık 4 milyon yabancı turistin ziyaret ettiği İspanya’nın Barselona kentinin güneyinde bulunan PortAventura’da bir eğlence parkı inşa edeceğini açıkladı. Bu parkta şuan için, Avrupa'da en hızlı olacak yatay ve dikey hız treni bulunacak. Sadece dünyada benzerine çok az rastlanan bu hızlı trenin bile birçok yabancı ve yerli turisti eğlence parkına çekmesi bekleniyor. Yapılan araştırmalarda da İtalyan devinin daha önceki eğlence parklarınında yapılan bölgelere çok sayıda turist çektiği ortaya çıktı.  

Otelde ‘sanal’ sürüş zevki olacak

Ancak Ferrari, bununla da kalmaya niyetli değil gibi. Yine bir “ilk” olacak olan,  bu lüks otelde birçok ilkede imza atmaya hazırlanıyor . Verilen bilgilere göre otel, öyle sıradan bir bina olmayacak. 250 odası, farklı restoranları bulunacak otelin mimarisinde, Formula 1 araçlarından esinlenilen bir tasarım kullanılacak. Giriş kısmı F1 aracının burun kısmını, binanın kalanı yan hava girişlerini andırırken, yüzme havuzuna bağlanan su kaydırakları da F1 aracının egzost boruları şeklinde olacak. Yine otelin yüzme havuzuna bakan kısmındaki pencereler bir radyatöre, binanın tepesindeki seyir terası veya restoran olarak kullanılacak bölüm ise F1 sürücülerinin baş kısmında yer alan ve kameranın da olduğu bölüme benzeyecek. Yapılacak olan bu yeniliklerle birlikte otel yıllık en az 4 milyon turist tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor. Dünyada bir eşi daha olmayacak olan bu otele özel turlar dünzenleneceğide gelen bilgiler arasında bulunuyor.

“Ferrari Land” olarak anılacağı belirtilen ve park ile birlikte 807 bin metrekarelik alanda kurulacak otel, 5 yıldızlı olacak. Otelde ayrıca Ferrari tutkunları için, Ferrari araçlarının “sanal” ortamda kullanılabileceği simülatörlerin olacağı belirtiliyor. Projenin, toplamda 100 milyon euro’yu aşan bir yatırımla gerçekleştirileceği belirtiliyor. 2016 yılında hizmete açılacak otel ve parkın, Ferrari lisansıyla özel girişim sermayesi şirketlerinden Investindustrial ve KKR tarafından inşa edileceği kaydediliyor.

Yenileri de Yolda

Finans çevrelerinde “dünyanın en güçlü markası” olarak nitelenen ve geçen yıl 3.15 milyar dolar ciro yapan İtalya'nın süper spor otomobil devi Ferrari’nin, Abu Dabi sonrası pek çok ülkeden teklif almış. Şirket yetkilileri, İspanya’daki parkın, Abu Dabi’dekinin üçte biri kadar olacağını, bununla birlikte farklı ülkelerde de projeler yapabileceklerini belirtiyor. Diğer birçok ülkeden de şirkete birçok teklif yapıldığı ve çok büyük bir turistik değere sahip olan bu park ve otellerin yapımlarında her türlü desteği vereceklerini söylediler.

En Son Yazılanlar