12162018Pz
Son GüncellemePzt, 11 Tem 2016

Turizm Reklam

Nürnberg Turizm Fuarı 24 Şubat’ta Açıldı

Nürnberg Turizm Fuarı, Almanya’nın Kuzey Bavyera eyaletinin en kapsamlı ve en büyük turizm fuarıdır. Bu yıl 24 Şubat tarihinde kapılarını açan, Nürnberg Bahçecilik, Turizm, Karavan ve Serbest Zaman Fuarı, hem katılımcı firmalar açısından hem de ziyaretçi sayısı bakımından çok önemli bir etkinliktir. Fuarda dokuz salonda yaklaşık bin firma yer almaktadır. Fuarın resmi açılış törenine ülkemizin Nürnberg Başkonsolosu ve Yavuz Kül ve Konsolos Gürol Baş da katılmışlardır. 

Katar'dan Büyük Adım

Katar'dan Büyük Adım

Katar, yaptığı açıklamada 2030 yılına kadar turizme yapacağı 45 milyar dolarlık yatırımla yılda 7 milyon yabancı turisti ülkelerine çekmeyi planlıyor.

Çinli Turistler Durmak Bilmiyor

Çinli Turistler Durmak Bilmiyor

Çin Sosyal Bilimler Akademisi (CASS) Turizm Yeşil Raporu'nu yayımladı. Rapora göre, geçen yıl 97 milyon 300 bin Çinli turist dünyayı gezerken, bu yıl bu rakamın 100 milyonu aşacağı düşünülüyor.

Dünya Turizm Merkezlerinden Biri Paris

Dünya Turizm Merkezlerinden Biri Paris

2 bin senelik bu şehrin gizemi, atmosferi, gideni içine çeken romantizmi, sokakları, kafeleri, müzeleri, insanları hepsi teker teker  birer yazıya konu sağlayacak unsurlar, Paris genellemelerden uzak olan özgün bir şehir.

Dünya Turizmi 1.2 Milyon Dolar Ciro Yaptı

Dünya Turizmi 1.2 Milyon Dolar Ciro Yaptı

Birleşmiş Milletlere bağlı Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) uzmanlarının 2013 yılını değerlendirdikleri “Turizm Barometresi” açıklandı. Buna göre, geçen yıl dünya turizm gelirleri bir önceki yıldan yüzde 3,8′lik artışla 1.2 trilyon dolar oldu.

Ferrari Görünümlü Turistik Otel Geliyor

Ferrari Görünümlü Turistik Otel Geliyor

İtalyan devi süper spor otomobil üreticisi Ferrari, İspanya’da F1 aracına benzeyen otel ve eğlence parkı için düğmeye bastı. Şimdiden medyada ve turistik yayınlarda oldukça popüler olan eğlence parkı benzerlerinden çok farklı olacak. Daha önce Abu Dabi’de bir temalı park kuran Ferrari, bu kez İspanya’ya yöneldi.

En Son Yazılanlar