01232019Çrş
Son GüncellemePzt, 11 Tem 2016

Turizm Reklam

Eko Turizm

Eko TurizmEkoturizm bütün dünyada yeni yeni üzerinde durulan bir turizm aktivitesidir. İlk defa ekoturizm konuşulmaya, 1992 yılında Rio Çevre Zirvesi’nde başlanmıştır.

Golf Turizmi

Golf Turizmi

Alternatif turizm faaliyetlerinin bir kolu da golf turizmidir. Dünya nüfusunun gitgide yaşlandığına bakılırsa, yakın gelecekte daha az atletik hareket gerektiren, daha az aktif sporlara yönelim olacaktır. Bu sporlardan biri de golftur. Özellikle gelişmiş ülkelerde yaşayan ve ekonomik gücü olan emekli kesim ciddi anlamda golf sporuna yönelmektedir.

Kongre Turizmi

Kongre TurizmiCoğrafi açından ülkemizin konumu inanılmaz fırsatlar yaratmaktadır. Avrupa ve Asya kıtalarının birleştiği yerde, bir köprü durumunda yer alan ülkemiz, kongreler için de oldukça çekici bir noktada bulunmaktadır.

Balayı Turizmi

Balayı Turizmi

İlk anda kulağa hoş gelen bir tınısı var. Ancak gerçekten de balayı turizmi, artık alternatif turizm dallarından biri oldu. Birçok turizm şirketi yeni evlilere unutamayacakları bir balayı tatili önerirlerken, birçok turizm tesisi de yeni evlilere balayı için sıradışı olanaklar ve ikramlar sunan progamlar hazırlıyorlar.

Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi

Geçen yıl ülkemiz 39 milyonu geçen turist sayısı ile dünyada en çok turist çeken altıncı ülke olmuştur. Yıllar içinde hem turizm kalitesini hem de turizm kapasitesini yükselten ülkemiz oldukça popüler durumdadır. Şimdi sağlık anlamında gerçekleştirilen yatırımlar ve tanıtımlar sayesinde sağlık turizminin de dünyanın yeni gözdesi olma yolundadır.

Gençlik Turizmi

Gençlik Turizmi

Bir diğer alternatif turizm alanı da gençlik turizmidir. Gençler için yolculuk yapmak, kendi kişiliklerini geliştirmek, farklı kültürleri, yeni yerleri ve yaşamları tanımak ve sosyalleşmelerini sağlamak açısından etkili bir yoldur. Turizm, bu bakımdan yolculuk yapmayı ve yolculuk yaparken öğrenmeyi kazandırdığı için gençler için önemli bir aktivitedir.

En Son Yazılanlar