01232019Çrş
Son GüncellemePzt, 11 Tem 2016

Turizm Reklam

En İyi Turlar

En İyi Turlar

En iyi turlardan biri deniz ve doğa tatili isteyenler için Mavi Tur’dur. Çeşitli çıkış noktalarından başlayan ve çok çeşitli güzergahları olan çok sayıda mavi tur olanağı var. Örneğin bir Bodrum Gökova Körfezi mavi yolculuk programı şu şekildedir: Bodrum limanından ayrıldıktan sonra Karaada, Gökova Körfezi, Çatı, Yediadalar, Küfre, Löngöz, Karacasöğüt, Marmaris, Sedir Adası, İngiliz limanı, Akbük, Çökertme, Orak Adası, Çiftlik ve Bodrum’a dönüş.

En iyi turlardan biri de Likya Turu’dur. Çeşitli tur seçenekleri genelde aynı güzergahı kullanırlar. Geniş kapsamlı bir Likya turunun durakları şu şekildedir: Dalyan, tekne turu ile Kaunos Kral Kaya Mezarları, Caretta Caretta kaplumbağalarının üreme alanı olan İztuzu Plajı, Göcek, Katrancı Koyu, Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Soğuksu Koyu, St. Nicholas Adası, Deve Plajı, Akvaryum Koyu, ülkemizin en uzun plajlarından biri olan Patara, Kalkan üzerinden Kaputaş Plajı, tekne turu ile Kekova Adası, Batık Şehir, Hamidiye Koyu, Tersane Koyu, Simena Kalesi, Noel Baba olarak da bilinen Aziz Nikolaos’ın şehri Demre, Likya’nın gizemli başkenti Xanthos, Saklıkent Kanyonu, Tlos antik şehri, Belcekız Koyu, Kayaköy, Fethiye Barlar Sokağı, tekne turu ile Oniki Adalar, Amintas Kaya Mezarları, Azmak Çayı tekne turu, Gökova tekne turu, Sedir Adası Cleopatra Plajı ve dönüş.

Bir diğer iyi tur Kapadokya turudur. Bu turda da tur şirketlerinin güzergahları birbirinin benzeridir. Örnek bir turun durakları şu şekildedir: Göreme, Ürgüp, Uçhisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi, Develi Vadi, Çavuşin, Paşabağ, Avanos, Hacı Bektaşı Veli’nin Türbesi, Derinkuyu, Narlıgöl, Ihlara Vadisi.

Bir güzel tur da GAP turudur. Klasik bir GAP turunun durakları şu şekildedir: Adana, Taşköprü, Antakya, Arkeoloji Müzesi, Habibi Neccar Cami, Saint Pierre Kilises, Harbiye Şelalesi, Nemrut Dağı, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı, Karakaya Baraj Gölü, Kömürhan Köprüsü, Harput ve Kalesi, Diyarbakır Ulu Camii, Surlar, Midyat, Hasanakeyf, Mardin, Dayrul Zaferan Manastırı veya Mor Gabriel Manastırı, Kasımiye Medresesi, Şanlıurfa Göbekli Tepe, Harran, Balıklıgöl, Hz. İbrahim Mağarası, Sıra Gecesi, Atatürk Barajı, Halfeti, Birecik, Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Sedef Atölyesi, Gaziantep Kalesi.

En iyi turlardan biri de Karadeniz Turu’dur. İşte bu turun durakları: Trabzon, Maçka, Sümela Manastırı, Zigana Geçidi, Hamsiköy Fırtına Deresi, Mikron Köprüsü, Kalegon Düzü, Gelintülü Şelalesi, Ayder Yaylası, Zilkale, Rize, Uzungöl, Sürmene, Akçaabat, Ayasofya Kilisesi, Atatürk Köşkü, Soğuksu, Akçaabat Köftesi.

Klasik Batı Karadeniz turu da en iyi turlardan biridir. İşte bu turun durakları: Abant Göl’ü, Safranbolu, Hıdırlık Tepesi, Yörükköyü, Amasra ve Devrek.

Bursa Turu da güzel bir turdur. İşte bu turun durakları: İznik, İznik Göl’ü, Cumalıkızık, Saitabat Şelalesi, Bursa, Ulu Camii, Tophane, Mudanya, Trilye.

Nihayet Kütahya Eskişehir Turu da iyi turlardan biridir. İşte bu turun durakları: Kütahya, Germian Sokağı, Kütahya Kalesi, Kütahya Cini Müzesi, Macar Evi, Odunpazarı, Eskişehir, Porsuk Çayı, Kent Park, Kurşunlu Külliyesi, Mevlihane, Sazova Park, Cam Müzesi, Devrim Arabaları, Şelale Park.